Slovo lymfodrenáž bylo ještě před časem známé pouze zasvěcencům a dnes už ho ve všech pádech skloňuje snad každá žena. Bát se ho ale nemusí ani muži, vždyť procedura zvaná lymfodrenáž je prospěšná i jim.

Lymfa, neboli míza, je tekutina v mízních cévách. Obsahuje živiny, obranné látky a minerály, které naše tělo potřebuje, aby fungovalo tak, jak má. Síť jemných mízních cév pak nazýváme lymfatický systém. Ten má za úkol zabránit hromadění lymfy ve tkáních a odvádět ji zpět do žil. Tok lymfy umožňuje hlavně činnost svalů, které ji svými pohyby posunují ve tkáni a v mízních cestách. Pokud se ale dlouhodobě nehýbeme, začne se tekutina hromadit ve tkáních a vznikají otoky. Společně s lymfou se pak v mezibuněčných prostorách hromadí odpadové látky a vzniká celulitida, neboli pomerančová kůže.

Lymfodrenáž je speciální masáž, prováděná buď ručně nebo pomocí speciálního přístroje. Jde zjednodušeně řečeno o jakési „tlakování“, které má za úkol mízu rozproudit. Provádí se mimo jiné jako prevence vzniku křečových žil u osob, které pracují ve stoje, jako prevence žilních zánětů, pomáhá při rehabilitaci po úrazech (např. zlomeninách), odstraňuje celulitidu, tvaruje postavu a odstraňuje i pocity únavy.

Lymfodrenáž není vhodná v těhotenství, při a po zánětlivém žilním onemocnění, u pacientů užívajících léky na ředění krve, při otocích způsobených onemocněním srdce, jater a ledvin nebo při akutním virovém či bakteriálním onemocnění.

Přístrojová lymfodrenáž, kterou nabízí i Lázeňský dům Chudenice s.r.o., je velice účinná a navíc ještě příjemná. Budete mít pro sebe samostatnou místnost, kde vás na lůžku oblékneme do speciálních „nohavic“. Nohavice se budou v pravidelných intervalech příjemně a nebolestivě nafukovat a zase vyfukovat a vy budete mít půl hodiny na příjemné lelkování, čtení nebo třeba slastné zdřímnutí.

Lázeňský dům Chudenice, Kvapilova 30, 339 01  Chudenice
Telefon: +420 378 609 776, Mobil: +420 777 846 402, E-mail: nikol.volfova@inmail.cz
Provozovatelka: Nikol Volfová, IČ: 688 10 784

PROXIN Interactive © 2007